SKI AREÁL SVOBODA NAD ÚPOU
mimo provoz
Zobrazit na:

Na hory? Česko nebo Alpy?

Zima se blíží. Blíží se čas výběru zimní dovolené. Kam ale v zimě vyrazit? Stále však platí, že v zahraničí je výrazně dráž. V čem jsou ale česká střediska horší než ty zahraniční?

Malý svah, mizerný vleky, samostatné jízdné na každý z nich - ještě před pár lety u nás realita. Lyžování v Alpách oproti tomu nabízelo zcela jiný zážitek. V posledních 10 letech se však i české lyžování výrazně zlepšilo. K velkým investicím české provozovatele donutila přdevším obrovská zahraniční konkurence. Na jeden skipas už fungují všechny vleky v okolí, postavili se nové lanovky a přibyly celé artilerie sněžných děl. Obvykle však chybí komplexní služby. Během lyžování ve většině areálů nemůžete příliš počítat s možností kvalitního občerstvení. Většinou zde sice najdete nějaký bufet, pokud však nemáte rádi mikrovlnkové speciality, raději si vemte nějaké občerstvení s sebou do baťůžku. Když už se rozhodnete něco si v bufetu dát, musíte počítat s tím, že budete mrznout venku. Přístřešek s vyhříváním příliš mnoho českých bufetů nemá.

Zlepšení jde vidět, ale na Rakouské areály to stále nestačí. Vyjímky jsou, bohužel jich však není mnoho. Alpská střediska mají nedostatky někde jinde. Zahraniční lyžování je podstatně dražší. A nejde jen o cenu skipasu, ale také ubytování a občerstvení. Obyčejné pivo zde stojí průměrně 5x víc než u nás. Cesta je poměrně dlouhá, to dovolenou také trochu prodraží. Jízdu vlastním autem příliš nedoporučujeme.

Výběr českého střediska problém není, informací je všude dost, můžme doporučit např. server ceske-sjezdovky.cz Kam ale jet, když do ČR nechci? V cizině existuje hned několik zajímavých lokalit, pokud však máte omezený rozpočet, zůstanou možnosti pouze dvě. Rakousko a Francie. Levnější ubytování je ve Francii. Vaše peněženka ale pocítí vyšší náklady na dopravu. Rakouské areály jsou dražší, ale blíž. Hodí se tedy především pro kratší dovolené.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Středa 6.3.

°C
°C
Čtvrtek
7.3.2024

°C
°C
Pátek
8.3.2024

°C
°C
Sobota
9.3.2024

°C
°C